UNCTAD: Küresel doğrudan yabancı yatırım 2023 yılında 1,3 trilyon dolara geriledi

Stockholm, 22 Haziran (Hibya) – BM Ticaret ve Kalkınma Örgütü (UNCTAD) tarafından Haziran'da yayımlanan son Dünya Yatırım Raporu'na göre, 2023 yılında küresel doğrudan yabancı yatırım yüzde 2,0 azalarak 1,3 trilyon dolara geriledi.

Apple, yapay zeka destekli özelliklerin Avrupa'da piyasaya sürülmesini erteledi

Stockholm, 22 Haziran (Hibya) – Apple, AB kurallarını gerekçe göstererek yapay zeka destekli özelliklerin Avrupa'da piyasaya sürülmesini erteledi.

Alves Kablo'nun ilk 3 aylık faaliyet raporu

Alves Kablo Sanayi ve Ticaret A.Ş'nin ilk 3 aylık faaliyet raporu açıklandı.

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski'den Barbados ve Marshall Adaları'na teşekkür

Kiev, 22 Haziran (Hibya) - Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, Barbados ve Marshall Adaları Cumhuriyeti'ne, ilk Barış Zirvesi'nin sonuç bildirgesine katıldıkları için teşekkür etti.

CHP'li Torun'dan Amasya Genelgesi'nin 105. yılı mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ordu Milletvekili Seyit Torun, Amasya Genelgesi'nin 105. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Büyükkılıç: Şehrimizi depreme dirençli hale getirmek için gayretlerimiz sürecek

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kayseri’yi dirençli bir şehir yapmak için yeni dönemde Deprem Master Planı’ndan Felaket Kurtarma Merkezi’ne kadar hayati öneme sahip olası afetlere yönelik projeleri hayata geçireceğini açıkladı.

UNRWA: Savaşın başladığı günden bu yana, 188 farklı binayı etkileyen 445 olay rapor edildi

New York, 22 Haziran (Hibya)- Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı (UNRWA), savaşın başladığı günden bu yana UNRWA'nın 188 farklı binasını etkileyen 445 olay rapor edildiğini bildirdi.

Çin, yeni enerjili araç endüstrisi için 230 milyar dolar harcadı

Dünyaca ünlü think tank kuruluşu Center for Strategic and International Studies (CSIS) tarafından yapılan bir araştırmaya göre, Çin, yeni enerjili araç endüstrisini geliştirmek için 2009 - 2023 yılları arasında 230,8 milyar dolar harcadı.

Ekos Teknoloji'nin ilk çeyrek rakamları

Ekos Teknoloji ve Elektrik A.Ş'nin 2024 yılı ilk çeyrek faaliyet raporu açıklandı.

Aydın, Çanakkale, İzmir'de acemi erlerin yemin töreni yapıldı

Aydın, Çanakkale, İzmir'de Jandarma Genel Komutanlığı emrinde temel askerlik eğitimlerini tamamlayan acemi erlerin yemin töreni yapıldı.